Kürşat Başar, Keşke Burada Olsaydın

“Keşke Burada Olsaydın” albümü, konuk sanatçıların seslendirdiği 9 şarkı, 2 enstrümantal eser ve 1 eserin radyo versiyonundan oluşuyor. 90’larda “Neredesin” adlı şarkısıyla tanınan Ayşen’in seslendirdiği ve aynı zamanda albümün çıkış parçası olan “Keşke Burada Olsaydın” Kürşat Başar ve Zeynep Talu’nun ortak çalışması. Albümde Erol Evgin, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Sezen Aksu, Yeşim Salkım, Yaşar, Zeynep Talu gibi Türk popunun önemli sesleri ve piyanosuyla Burçin Büke, Kürşat Başar’a eşlik ediyor. Berkay Özideş ve Şenay Lambaoğlu gibi genç seslerin de bulunduğu albüm, Marşandiz Stüdyoları’nda, Kürşat Başar’ın müzik direktörlüğünde, tümüyle canlı olarak kaydedildi. Güçlü seslerle buluşan unutulmaz şarkılar ve albümde yer alan yeni eserler, Kürşat Başar’ın saksafonuyla tekrar anlam kazanıyor.

Başar albümü şu sözlerle anlatıyor: “Bu albüm, yazdığım kitaplar gibi, yaptığım bütün her şey gibi beni anlatıyor. Yazı ya da müzik… Önemli olan benim de gerçekte ne olduğunu bilmediğim, içimdeki o duyguyu anlatmanın bir biçimini bulmak. Ama romandan farklı olan şey, bu albümde, benim o duygumu, kimi şarkılarda çocukluğumu, kimi şarkılarda büyük aşkımı, kimi şarkılarda söylemek istediğim sözleri bu muhteşem müzisyenlerin benimle paylaşmasıydı. Albümdeki şarkıların hemen hepsi birlikte, aynı anda çalındı, söylendi. Yani o anın duygusunu taşıyor.”

Albümün ilk video klibi, albüme adını veren, sözleri Kürşat Başar ve Zeynep Talu’ya, müziği yine Kürşat Başar’a ait olan “Keşke Burada Olsaydın” adlı şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Gürcan Keltek’in üstlendiği video klip, Mayıs ayından itibaren dijital platformlarda ve TV kanallarında yerini alacak.

Kürşat Başar, Keşke Burada Olsaydın
Disk Sayısı:
1
Yapımcı: Esen Entertainment

Şarkı Listesi

1. Keşke Burada Olsaydın / Kürşat Başar & Ayşen
2. El Gibi / Kürşat Başar & Sezen Aksu
3. Kimse Bilmez / Kürşat Başar & Yaşar
4. Üç Kalp / Kürşat Başar & Yeşim Salkım
5. Sen Benim Şarkılarımsın / Kürşat Başar & İlhan Şeşen
6. Kayboldum (El Cıego) / Kürşat Başar & Levent Yüksel
7. Hep Böyle Kal / Kürşat Başar & Erol Evgin & Zeynep Talu
8. Ben Varım / Kürşat Başar & Berkay Özideş
9. İzmir in Kavakları / Kürşat Başar ve İlhan Şeşen&Şenay Lambaoğlu
10. Pera da Zaman / Kürşat Başar & Burçin Büke – Enstrümantal
11. Keşke Burada Olsaydın / Kürşat Başar – Enstrümantal
12. Kayboldum (El Cıego) (Radio Edit) / Kürşat Başar & Levent Yüksel

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Hakkında yorum “Kürşat Başar, Keşke Burada Olsaydın”